یکشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۳ | سند خودرو از منظر قانون و از دیدگاه برخی ها!

head-logo-left head-logo-right
head-logo

کانون سر دفتران و دفتر یاران استان خراسان جنوبی

South Khorasan Province Notary Clerks and Clerks Assocition

فعالیت دفاتر اسناد در اکثر نقاط کشور عادی شد

۲۹ دي ۱۳۹۹

 

1349

 

0

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: فعالیت دفاتر اسناد رسمی در اکثر نقاط کشور همه‌روزه است؛ اما در برخی شهرهای استان مازندران فعالیت دفاتر همچنان زوج و فرد است.
 
علی خندانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضائی خبرگزاری تسنیم، گفت: تصمیمات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و کانون سردفتران و دفتریاران برای فعالیت دفاتر در دوره همه‌گیری کرونا تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کروناست.
وی افزود: بر این اساس شهرهایی که وضع آن‌ها در خصوص همه‌گیری کرونا آبی، زرد یا نارنجی شده، فعالیت دفاتر اسناد رسمی همه‌روزه و طبق روال عادی است.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران ادامه داد: در حال حاضر استان مازندارن در وضع هشدار یا قرمز است و طبق اعلام ستاد ملی کرونا، فعالیت اصناف و واحدها در این استان محدود است. بر این اساس با تصمیم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و هماهنگی کانون سردفتران و دفتریاران، دفاتر اسناد رسمی در شهرهای قرمز استان مازندران به‌صورت شیفتی و زوج و فرد دایر هستند.
وی گفت: بنابراین در برخی شهرهای استان مازندران در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه، دفاتری که رقم آخر شماره دفتر زوج است حق فعالیت دارند و در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنجشنبه،‌ امکان فعالیت برای دفاتری است که رقم آخر شماره دفتر آنها فرد باشد.
خندانی تأکید کرد: شهرهایی همچون تهران که با اعلام ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا از حالت قرمز به نارنجی یا زرد تغییر وضعیت داده‌اند، فعالیت دفاتر به روال عادی است.
وی در پایان گفت: در صورتیکه ستاد‌های ملی و استانی مبارزه با ویروس کرونا از تعطیلی برخی صنوف از جمله دفاتر اسناد رسمی در استان و یا شهری اسم ببرد، سردفتران موظف هستند از این تصمیم تمکین کنند.

برچسب ها:

 

#فعالیت دفاتر اسناد